Hiiu Gourmet: toit, mis pärineb saare metsadest

http://nuusi.tk/01271620

Hiiu Gourmet: toit, mis pärineb saare metsadest

28. juuli 2015 00:10
Liina Valdre
Liina Valdre, majandustoimetuse reporterEesti Päevaleht


Foto: Tiit Blaat

Hiiu Gourmet OÜ on väikeettevõte, kes müüb kohalikust toorainest valmistatud tooteid.

Hiiu Gourmet tootevalikusse kuuluvad näiteks Hiiumaa metsadest korjatud taimedest ja marjadest valmistatud siirupid, maitsesoolad ja mitmesugused möksid liha ja juustu kõrvale. Tooted valmistatakse käsitsi väikeste koguste kaupa ja suurtest kauplustest neid ei leia. Peamised müügikohad on laadad, aga ka mitmesugused suveniiripoed ja külalismajade suveniiriletid.

Ettevõtte omanikud on kohalikud naised Ly Kaups ja Heili Hahndorf. Kaupsi sõnul ongi nende tooted eelkõige suveniirid, mida saart külastav turist saaks koju kaasa võtta. Kuid tegijate enda üllatuseks sobib selline kaup ka väga hästi hiidlastele endile. „Tegelikult on meie tootel ikka ka väga oluline tarbimisväärtus, tegemist ei ole ainult ilusa asjaga,” räägib ta.

Iga toodet valmistab Hiiu Gourmet vaid mõnisada eksemplari aastas.Foto: Tiit Blaat

Eesmärk on naistel üks – toode peab olema võimalikult hiiumaine. Marjad ja taimed korjavad nad metsast ise või lasevad korjata. „Nii palju tuleb korjata, kui see aastane vajadus on. Osa asju säilitame sügavkülmas, osa kuivatame,” selgitab Ly Kaups.

Mitu rauda tules

Nii nagu paljud hiidlased tänapäeval, müttavad nii Kaups kui ka Hahndorf mitmel rindel. Turundust õppinud Kaups peab Hiiu Gourmet’ kõrvalt veel ka puhkemaju ja tegutseb Hiiumaa turismifirmade liidu juhatuses. Heili Hahndorf peab aga näiteks Heltermaa sadamas käsitöömaja. „Ellujäämise võti Hiiumaal on, et tuleb tegeleda saja asjaga korraga, sest siin on keeruline leida täit töökohta ja rakendust,” selgitab Kaups. Seega hoiavad nad praegu ka Hiiu Gourmet’d väiksena ja laienemiseks plaane ei pea.

Foto: Tiit Blaat
Foto: Tiit Blaat.
Kommentaarid

Email again:

Eelmine

TULGE HIIUMAALE HIIUMAA MAITSEID OTSIMA!

Järgmine

Imelised vürtside lõhnad köögis

Jaga seda artiklit